2024. gada martā, salīdzinot ar 2023. gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Ražošanas apjoms apstrādes rūpniecībā samazinājās par 1,0 %, savukārt elektroenerģijas un gāzes apgādē – pieaugums par 3,2 % un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 25,8 %.
Vislielākais produkcijas apjoma1 samazinājums bija mēbeļu ražošanā – par 23,3 %, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 18,7 %, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 15,9 %, apģērbu ražošanā – par 13,8 % un poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 4,6 %. Kritums bija arī vienā no trim pēc īpatsvara lielākajām apstrādes rūpniecības nozarēm: gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 12,4 %.
Rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums bija iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas nozarē – par 33,1 %, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 13,3 %, dzērienu ražošanā – par 8,2 % un tekstilizstrādājumu ražošanā – par 7,5 %. Pieaugums bija arī divās no trim pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: pārtikas produktu ražošanā un koksnes un koka izstrādājumu ražošanā (attiecīgi par 0,9 % un 1,7 %).
2024. gada martā, salīdzinot ar 2024. gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,5 %. Ražošanas apjoma pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,6 %, savukārt kritums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 7,0 % un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 1,6 %.
APSTRĀDES RŪPNIECĪBAS APGROZĪJUMS
2024. gada martā, salīdzinot ar 2023. gada martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās samazinājās par 5,3 %. Apgrozījums vietējā tirgū samazinājās par 4,3 % un eksportā – par 5,7 % (tai skaitā eirozonā – par 3,7 %, bet ārpus eirozonas – par 7,3 %).
2024. gada martā, salīdzinot ar 2024. gada februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem samazinājās par 0,1 %. Vietējā tirgū apgrozījums samazinājās par 2,0 %, bet eksportā – pieaugums par 0,9 % (tai skaitā eirozonā – kritums par 0,4 %, bet ārpus eirozonas – pieaugums par 2,1 %).
Publicētie dati nākamajos mēnešos var tikt precizēti, ja tiks iegūta papildu informācija no uzņēmumiem.
Plašāka informācija par sezonāli koriģētiem, kalendāri koriģētiem un nekoriģētiem rūpniecības produkcijas apjoma un apgrozījuma indeksiem, tai skaitā pa nozarēm, ir pieejama oficiālās statistikas portālā sadaļā „Rūpniecība”.