2011. gads bijis nozīmīgs ar to, ka Latvijas ekonomika spēja atsperties no dziļās krīzes bedres un augt straujāk nekā prognozēja pat optimistiskāk noskaņotie eksperti. Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas speciālistu novērtējumu, iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums 2011. gadā varētu sasniegt 5,5%. Turklāt būtiski, ka esam ne vien auguši, bet arī spējuši īstenot strukturālas izmaiņas ekonomikā un sakārtot valsts finanses ilgtspējīgākā virzienā. Latvijas ekonomikas atveseļošanās atzīta arī starptautiski, starptautisko reitingu aģentūrām paaugstinot Latvijas kredītreitingu, kas samazina gan valsts izdevumus ārējā parāda apkalpošanai, gan arī aizņemšanās izmaksas uzņēmējiem. 2011. gada beigās tika veiksmīgi pabeigta arī starptautiskā aizdevuma programma.
Pēdējos gados par ekonomikas dzinējspēku ir kļuvis eksports. Preču un pakalpojumu eksporta apjomi pieaug jau desmito ceturksni pēc kārtas un pašlaik ir sasnieguši vēsturiski augstāko līmeni. Saglabājoties pozitīvām tendencēm eksportā, turpina augt arī apstrādes rūpniecības ražošanas apjomi.
Tomēr ne visi iedzīvotāji jau ir sajutuši mērenās ekonomiskās izaugsmes augļus. 2011. gadā turpinājās emigrācija; lai arī bezdarba līmenis samazinājās, tomēr tas joprojām saglabājās salīdzinoši augsts. Tajā pašā laikā bija vērojams stabils mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums, liecinot par iekšējā patēriņa pakāpenisku atjaunošanos. Saistībā ar ES struktūrfondu apguvi, tajā skaitā valsts ieguldījumiem infrastruktūrā un uzņēmumu investīcijām ražošanas iekārtās, 2011. gadā strauji auga investīcijas.
2012. gads paies nenoteiktības un vienlaikus arī cerību zīmē. Nenoteiktības par to, kas mūs sagaida, un ar cerībām, ka varbūt būs labāk nekā prognozējam. Lielie nezināmie jautājumi ir saistīti ar Eiropas Savienības un pasaules ekonomikas virzību, eirozonas nākotni un Latvijas spējām īstenot reformas, kas nepieciešamas ekonomikas turpmākai izaugsmei. Ņemot to vērā, Ekonomikas ministrija prognozē Latvijas tautsaimniecības izaugsmi 2012. gadā 1,5 – 3% robežās.
Ziņojumā par Latvijas tautsaimniecības attīstību ir informācija par nozīmīgākajiem ekonomiskajiem un sociālajiem rādītājiem, tautsaimniecības nozaru attīstību un ārējo ekonomisko vidi, valdības ekonomisko politiku izaugsmes un nodarbinātības veicināšanai, kā arī politikas īstenošanas galvenajiem instrumentiem, tajā skaitā ES fondu izmantošanu. Ziņojuma nobeigumā ir sniegtas rekomendācijas valsts ekonomiskās politikas pilnveidošanai.
Ziņojums par Latvijas tautsaimniecības attīstību atrodas šeit (pdf formātā, 140lpp.).
Ekonomikas ministrijaZiņojums par Latvijas tautsaimniecības attīstību