Komisija izvērtēja apstākļus un kritērijus, kurus Administrators ņēma vērā, pieņemot savu lēmumu par Bankas bankrotu kā ekonomiski un juridiski pamatotāko Bankas maksātnespējas risinājumu. Komisija vērtēja iesniegtos Bankas sanācijas priekšlikumus un tajos ietvertās iespējas atjaunot Bankas maksātspēju, piesaistot komercdarbības atbalstu un noguldījumu garantiju fonda (turpmāk – NGF) tiesiskās iespējas piedalīties Bankas restrukturizācijas procesā.
Komisija secināja, ka NGF nav tiesiskas iespējas īstenot kādu no piedāvātajiem atbalsta risinājumiem un piedalīties Bankas darbības atjaunošanas pasākumos, jo saskaņā ar likumu NGF līdzekļus drīkst izmantot tikai garantēto atlīdzību izmaksai un ar garantēto atlīdzību izmaksu organizēšanu saistīto izdevumu segšanai. Likums aizliedz NGF līdzekļus izmantot citiem mērķiem.
Administrators bija saņēmis un izanalizējis kopā 5 sanācijas priekšlikumus, kuri tika atzīti par nepamatotiem, jo piedāvātais finanšu līdzekļu apjoms nevienā no priekšlikumiem nebija pietiekams Bankas kapitāla atjaunošanai apmērā, kas nodrošinātu bankas darbību atbilstoši likuma prasībām. Tāpat bez NGF atbalsta un/vai līdzdalības nevienā no priekšlikumiem nevar tikt nodrošināta likviditāte apmērā, kas nepieciešama Bankas saistību izpildei.
Pēc Bankas maksātnespējas stāvokļa risinājuma saņemšanas arī Komisijas pieaicinātais konsultants PricewaterhouseCoopers SIA ir izanalizējis visus piedāvātos Bankas sanācijas priekšlikumus un secinājis, ka neviens no tiem pašreizējā Bankas situācijā nevar tikt uzskatīts par īstenojumu un finansiāli pamatotu. Līdz ar to Komisija uzskata, ka nav iespējas atjaunot Bankas darbību un Bankai uzsākama bankrota procedūra, kas arī ir vienīgais visu Bankas kreditoru interesēm atbilstošais risinājums.
FKTKKPMG BalticsLatvijas Krājbanka