Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (“Jaunā Vienotība”) LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja, ka lielas pārmaiņas nevar notikt, ja visas skolas tam nav vienlīdz gatavas.
“Runājot par lietām, kas vēl tiks [šajā mācību gadā] atliktas, tā ir vērtēšanas sistēma, saprotot, ka tādas lielas pārmaiņas nevar notikt, ja visas skolas tam nav vienlīdz gatavas. Ministrijā lēmums ir, ka mēs nedrīkstam iet sasteigti,” sacīja ministre.
“Ja mēs runājam par “Skola 2030″ saturu vai kompetencēs balstīto pieeju, es jau no paša sākuma teicu, ka mēs to vērtēsim, un šobrīd pēc eksāmeniem ir daudzas lietas, pie kurām jāstrādā,” atzina Čakša.
“Ne tikai centralizētie eksāmeni, bet arī ļoti daudzi starptautiskie pētījumi rāda, ka gadu no gada mūsu kopējie rezultāti pasliktinās, kas nozīmē, ka šobrīd mēs ejam iekšā saprast, kuras lietas nestrādā, kas metodiski nav pietiekami,” pauda ministre.
Vaicāta par plānu samazināt sporta stundu skaitu skolās, lai varētu īstenot valsts aizsardzības mācības ieviešanu, Čakša teica, ka savulaik, būdama veselības ministre, pati cīnījusies par sporta stundu skaita palielināšanu skolās un tagad negrasās iet pretējā virzienā.
Savukārt komentējot LIZDA ieceri lūgt izvērtēt atsevišķu IZM ierēdņu atbildību par iespējamu vadības maldināšanu, Čakša pauda, ka tā esot “arodbiedrības interpretācija par maldināšanu”.
“Man liekas, ka svarīgi saprast, ka tā ir arodbiedrības interpretācija par [IZM] maldināšanu. Ministrijā mēs ejam uz tādu cita veida kultūru par labu komunikāciju gan iekšpusē, gan uz ārpusi. Katrā ziņā visi jautājumi tiek izskatīti un pārbaudīti. Tā ir interpretācija par faktiem, ko kāds pateica vai nepateica. Es negribētu grimt detaļās uz aizmuguri, man ir ļoti svarīgi, ka mēs virzāmies uz priekšu, un ministrija strādā kā spēcīgs mehānisms, kas spēj atrisināt dažādus jautājumus,” sacīja Čakša.
Foto: Valsts kanceleja