"Domāju, ka daudzi biznesmeņi, uzņēmēji un politiķi droši vien būs ar mani vienisprātis, ka būtu muļķīgi, Latvijai izpildot kritērijus, neizmantot šo unikālo iespēju uzkāpt uz eiro kuģa," atzina Rimšēvičs, noraidot bažas par iespējamo negatīvo iespaidu, kādu eirozonas problemātiskās valstis varētu atstāt uz Latviju.
Tāpat Rimšēvičs uzsvēra, ka Latvijai neesot jāskatās uz sliktajiem piemēriem, kad citas jau eiro lietojošās valstis vēl nav izpildījušas Māstrihtas kritērijus. "Tās ir viņu problēmas, viņi par to arī maksā ar augstākiem procentiem. Mums jāskatās uz labajiem piemēriem kā Malta, Slovēnija un Igaunija, kuras izpilda visu to, kas ir jāizpilda," sacīja Rimšēvičs, piebilstot, ka šīs valstis arī panākušas labāku investīciju vidi, augstākus reitingus un lielāku darba vietu skaitu.
Jau iepriekš ziņots, ka Māstrihtas kritēriji paredz, ka valsts budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 3% no IKP, valdības kopējais parāds nedrīkst pārsniegt 60% no IKP, ilgtermiņa procentu likmes nedrīkst vairāk nekā par diviem procentpunktiem pārsniegt vidējo rādītāju trijās ES valstīs, kurās procentu likmes ir viszemākās, un inflācijas līmenis nedrīkst vairāk nekā par 1,5 procentpunktiem pārsniegt vidējo rādītāju trijās ES valstīs, kurās inflācija ir viszemākā.