Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem apstrādes rūpniecības izlaides apjomi šā gada septembrī pēc neizlīdzinātajiem datiem bija par 6,7% lielāki nekā pirms gada. Arī pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem pieaugums bija līdzīgs. Kopumā 2021. gada pirmajos trīs ceturkšņos apstrādes rūpniecības produkcijas apjomi bija par 8,6% lielāki nekā pirms gada (pēc neizlīdzinātiem datiem).
Septembrī gada griezumā, līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos, pieaugums bija vērojams gandrīz visās apstrādes rūpniecības apakšnozarēs. Strauji pieauga ķīmiskās rūpniecības (+39,2%, salīdzinot ar 2020. gada septembri), iekārtu un mehānismu (+33,3%), automobiļu un piekabju (+28,4%) un mēbeļu (+29,6%) ražošanas apjomi. Pozitīvs ieguldījums nozares izaugsmē bija arī lielākajai apstrādes rūpniecības apakšnozarei – kokapstrādei (+1,7%). Pieauga arī citu apstrādes rūpniecības nozaru izlaide.
Savukārt jau devīto mēnesi pēc kārtas š.g. septembrī turpina samazināties metālu ražošanas apjomi (-26,4%).
Septembrī gada griezumā strauji turpināja augt apstrādes rūpniecības apgrozījums faktiskajās cenās. Par 23% pieauga vietējā tirgū realizētās produkcijas apjomi, vēl straujāk – eksportā realizētās produkcijas apjomi – par 32,8%. Īpaši strauji turpina augt ķīmiskās rūpniecības, kokapstrādes un mēbeļu ražošanas produkcijas realizācija.
Straujais pieprasījuma pieaugums lielākajā Latvijas preču noieta tirgū – ES – dod iespēju mūsu apstrādes rūpniecības uzņēmumiem turpināt uzrādīt augstus izaugsmes rādītājus. Prognozējams, ka arī turpmāk apstrādes rūpniecībai ir potenciāls attīstībai, it īpaši uz eksporta apjomu pieauguma rēķina. Tomēr saglabājas arī vairāki izaugsmes riski, t.i. energoresursu cenu pieaugums, joprojām augstā Covid-19 saslimstība un neskaidrība ar tās ierobežošanas tempu.