Koalīcija varētu pārskatīt nosacījumus par pārejas periodu, pēc kura darba devējam ir tiesības izvērtēt darba attiecību turpināšanu ar padotajiem bez Covid-19 vakcīnas.
“Pirmajā lasījumā atbalstītajā likumprojekta versijā bija noteikts pārejas periods, kas ir 1. oktobris. Protams, ka par šo pārejas periodu varēsim diskutēt komisijā, kad būs apkopoti visi priekšlikumi. Jebkurā gadījumā tās ir ļoti sarežģītas izvēles, jo visi saprot, ka ar Covid-19 būs jācīnās līdz galam,” medijiem atzina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Juris Rancāns (JKP).
Jau ziņots, ka Saeima vakar konceptuāli atbalstīja Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projektu, kas paredz noteikt, ka pēc 1. oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu, kas apliecina vai nu vakcinēšanās vai izslimošanas faktu.
Likumprojekts paredz, ka par epidemioloģiski drošiem pakalpojumiem valsts institūcijās būtu uzskatāmi pakalpojumi, kurus sniedz un saņem personas, kurām ir sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 infekciju vai pārslimošanas faktu. Tāpat plānots, ka sertifikāts būs nepieciešams pakalpojumu sniedzējiem veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā.
Ja darbinieks nebūs ieguvis nepieciešamo sertifikātu, darba devējs ar viņa piekrišanu darbinieku varēs pārcelt citā piemērotā darbā vai nodrošināt pienākumu veikšanu attālināti uz laiku līdz sertifikāta iegūšanai, bet ne ilgāk kā uz trim mēnešiem. Ja tas nebūs iespējams, darba devējam būs tiesības darbinieku atstādināt no darba līdz brīdim, kad darbinieks iegūst sertifikātu. Plānots, ka tas būs iespējams uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem, paredz iecerētās izmaiņas.