"Ražotāji un tirgotāji būtu vēl pielikuši, bet cilvēkiem nav naudas. Pirktspēja mums ir ļoti zema, tikai politiķi stāsta, ka dzīve iet uz augšu, ekonomika iet uz augšu, bezdarbs mazinās. Es tiekos ar daudziem cilvēkiem un neko tādu neesmu dzirdējusi. Toties esmu dzirdējusi par darba zaudēšanu. Reāli dzīve nav palikusi labāka," teica Gulbe.
Viņa stāstīja, ka zemā pirktspēja ir iemesls arvien lētāku pārtikas produktu iegādei. "Mēs savos pārtikas grozos liekam lētākus produktus. Neēdam vairs tik daudz gaļas izstrādājumu, cietos sierus. Parādījies piens deviņi simti mililitru iepakojumā, sieriņš "Kārums" tabletes izmērā. Mazāk, mazāka tilpuma, svara un cita veida produkti tiek likti pārtikas grozā," stāstīja Gulbe.
Viņasprāt, pārtikas cenas Latvijā turpinās palielināties, kaut arī ir indikācijas, neskatoties uz to, ka pasaulē un Eiropā šis tas paliek lētāks.
"Eiropā pirms kāda laika kritās piena iepirkuma cena par 30 – 35 %, tad tikai viens piena produkts kļuva par 20 % lētāks. Pārējiem cena samazinājās tikai par 5 – 10 %. Vadoties no pasaules tendencēm, cenām it kā vajadzētu samazināties, tomēr, ja saglabāsies pagājušā gada dinamika, kad sadārdzinājās griķi, dārzeņi, piena produkti, tad tas jūtami dzīs uz augšu inflācijas ciparu," prognozēja LTVC vadītāja.
Gulbe uzsvēra, ka pārtikas cenu kāpumam nav robežu. "Tas, kas notiek Latvijā, ir saistīts ar pasauli. Latvijas pircējam būs jāpērk par to pašu cenu, kas ir kaut kur kaimiņos. Ražotājs vedīs tur, kur maksā vairāk, piebilstot, ka arī paši pārdevēji ļoti negribīgi samazina cenas.