Aprīļa apjoms apstrādes rūpniecībā gandrīz precīzi atbilst līdz šim augstākajam – 2006. un 2007. gada vidējam līmenim, un arī apakšnozaru struktūra ir samērā līdzīga, taču iezīmējas skaidras tendences, kas nozares struktūru Latvijā pakāpeniski tuvinās attīstītajām valstīm raksturīgākajām, turpinot spēcīgi nosliekties ar metālu ražošanu un apstrādi saistīto nozaru grupas virzienā.
Aprīlī līdz šim vislielāko mēneša izlaides apjomu vienlaicīgi sasniegušas piekabju un pus-piekabju ražošana, citu transportlīdzekļu (vilcienu un kuģu) ražošana, tāpat arī datoru un elektronikas ražošana.
Savukārt "Dzelžu" nozarēs – metālu ražošana, mašīnbūve, kā arī elektronika dominē gandrīz visu augsti attīstīto valstu rūpniecībā, arī Latvijas rūpniecībā to īpatsvars pieaugs. Ja patlaban šo nozaru īpatsvars ir līdzīgs pārtikas pārstrādei un kokapstrādei, tad nākotnē abu pēdējo īpatsvars pakāpeniski samazināsies.
Arī ieguves rūpniecībai, kurai līdz 2011. gadam nav gājis īpaši labi, gaidāmas pozitīvas izmaiņas. Kopumā rūpniecības perspektīvas ir labas, neskatoties ka maijā krasi pasliktinājās iepirkuma indikators ASV, Eiropā un Ķīnā, vienlaikus paliekot līmenī, kas norāda uz turpmāku izaugsmi, tikai krietni lēnāku.