Koalīcija turpina mēra laika dzīres, intervijā Neatkarīgajai sacīja Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs Armands Krauze.
Krauzes ieskatā, budžeta pieņemšana negāja tik raiti kā tad, ja tā notiktu parastā, nevis attālinātā režīmā. Visi opozīcijas priekšlikumi tika ignorēti, lai gan daudzi bija konstruktīvi un nāktu par labu iedzīvotājiem.
“Apbrīnojama ir augstprātība, ar kādu koalīcija virzīja pati savu algu paaugstināšanu. Tikai pēc ļoti stipra sabiedrības spiediena, pēc izsmiekla sociālajos tīklos tagad atsevišķas partijas ir sākušas paust, ka amatpersonu ienākumu paaugstināšanu neatbalstīs. Lai gan vajadzētu citādi – vajadzētu solidarizēties ar tiem cilvēkiem, kam ienākumi ir spēji samazinājušies un vajadzētu samazināt algas arī sev. Valdošie ievieš ierobežojumus, aizliedz daudziem strādāt, bet paši dzīvo trekni. Dzīres mēra laikā,” pauda politiķis.
“Valdība, piemēram, piedāvā diferencēto ienākumu slieksni palielināt no 1200 eiro uz 1800. Tas nozīmē, ka kādu nelielu papildinājumu makā tas dos tikai tiem, kas pelna virs vidējās algas. Tātad valdība mazliet rūpējas par tiem, kam algas ir virs vidējās, bet nemaz nerūpējas par tiem, kam alga ir mazāka par vidējo. Tātad stāsts, ka būs rūpes par mazāk nodrošinātiem, ir tukšs. Tieši par mazāk nodrošinātiem nav ne mazāko rūpju.
Savukārt runājot par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) svētdienas, 28. novembra, uzrunu, Krauze norādīja, ka gaidīja, ka būs kādas konkrētas lietas, konkrēts plāns, taču skanēja vispārīgas frāzes, ka ir slikti un labāk nebūs: “Tas bija mulsinoši. Man šķiet, ka šī uzruna nebija domāta Latvijas tautai. Tā bija vairāk domāta koalīcijai ar domu: “Saņemieties un sāciet strādāt kā komanda!” Tikai nezin kāpēc Kariņš šo vēstījumu teica visās televīzijās, nevis pateica to saviem ministriem. Radās iespaids, ka Kariņš nespēj savākt kopā šo raibo koalīciju, kas ir izveidojusies.”
Kā zināms, Saeima trešdien, 2. decembrī, galīgajā lasījumā pieņēma nākamā gada valsts budžeta likumu. Nākamgad konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,58 miljardu eiro, bet izdevumi – 10,76 miljardu eiro apmērā. Pamatbudžetā ieņēmumi plānoti 6,68 miljardi eiro, bet izdevumi – 7,84 miljardi eiro. Savukārt speciālajā budžetā ieņēmumi plānoti 3,15 miljardi eiro, bet izdevumi – 3,17 miljardi eiro.
Foto: Saeimas kanceleja