Mikrobiznesu ir nepieciešams sakārtot, taču ne tagad Covid-19 laikā un tā aizsegā, intervijā Neatkarīgajai sacīja jurists un ZZS politiķis Gundars Jankovs.
28. oktobrī, kad Saeima sāks skatīt 2021. gada valsts budžeta projektu pirmajā lasījumā, iedzīvotāji tiek aicināti pulcēties miermīlīgās protesta akcijās un paust savu nostāju par valdības piedāvātajiem pasākumiem valsts finanšu galvenajā dokumentā.
Mazie uzņēmēji tiek aicināti paust savu nostāju pret šādu politiku, kas ir pretrunā ekonomiskajai loģikai un var iznīcināt tūkstošiem darba vietu.
Intervijā Neatkarīgajai Jankovs norādīja, ka mikrouzņēmums ir ļoti labs veidojums: “Var diskutēt par formām un summām, no kurām cik vajadzētu maksāt nodoklī, bet ir daudz piemēru, kad mazie uzņēmēji, kas sāka strādāt mikrouzņēmuma režīmā, ar laiku nostiprinājās, paplašināja biznesu un pārgāja strādāt vispārējā nodokļu režīmā. Nedomāju, ka vajag iznīcināt mikrouzņēmumus – vajadzēja, lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Uzņēmumu reģistrs (UR) neļauj darboties viltus mikrouzņēmumiem, kur redzamas shēmas apakšā. Taču UR reģistrē visus uzņēmumus, un VID arī nespēj vai nevēlas iedziļināties, ar ko tie nodarbojas, tāpēc negodprātīgi shēmotāji varēja sabojāt mikrouzņēmumu ideju.”
“Piekrītu, ka ir nepieciešams šo mikrobiznesu sakārtot, taču ne tagad kovida laikā un kovida aizsegā. Ieviešot jaunos nodokļus, cerēto ieguvumu vietā budžetā var iznākt otrādi – vairāk cilvēku aizies pelēkajā biznesā un nodokļus maksās mazāk vai nemaksās nemaz. Tagad attālinātā režīmā bez pietiekami nopietnām diskusijām budžets tiek tempā triekts uz pieņemšanu,” sacīja politiķis.
“28. oktobrī aicinām uz piketu Jēkaba ielā pie Saeimas. Cik zinu, piketu ir pieteikusi arī Latvijas Pašvaldību savienība. Laikam protestēs arī radošo profesiju pārstāvji. Šīs akcijas rīkos dažādas organizācijas un par dažādām tēmām, bet ir viens vienojošais motīvs – neapmierinātība ar valdības paviršo un voluntāro darbu pie budžeta un nodokļu izmaiņām. ZZS valdības rīcībā saskata absolūtu nerēķināšanos ar reģionu cilvēku interesēm – lielos uzņēmumus tās atbalsta, taču par to, kas notiks ar cilvēkiem laukos, vispār netiek domāts,” pauda politiķis.
Pret valdības sagatavoto 2021. gada valsts budžeta projektu un to pavadošajiem likumprojektiem iebilst daudzas uzņēmēju organizācijas, darba devēji un darbinieki.
Foto: Saeimas kanceleja