Kopumā pasaulē no jaunā koronavīrusa “Covid-19” miruši jau vairāk nekā 3000 cilvēku. Vīruss no Ķīnas izplatījies vairāk nekā 60 valstīs un ar to inficējušies jau vairāk nekā 88 000 cilvēku.
Arī ASV, Austrālijā un Taizemē šajā nedēļas nogalē reģistrēti pirmie nāves gadījumi. Savukārt Dienvidkoreja ziņots par gandrīz 500 jauniem saslimšanas gadījumiem, kamēr Itālijā inficēto skaits sasniedzis teju 1700.
Par pirmajiem iespējamiem inficēšanās gadījumiem informē arī Čehijas varas iestādes.
Ķīna šodien ziņoja par 42 nāves gadījumiem, kas visi reģistrēti Hubei provincē. Kopumā Ķīnā miruši vairāk nekā 2900 cilvēku, bet inficēto skaits pārsniedzis 80 000.
Savukārt Latvijā pēdējā diennaktī izmeklēti 17 pacienti, lai noteiktu COVID-19. Visi rezultāti bijuši negatīvi. Līdz 2. martam kopumā izmeklēti 114 pacienti.
Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.
COVID-19 infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta COVID-19 pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas.