Šis ir pirmais gads, kad pieaug mediķu algas un šobrīd ir svarīgi nodrošināt politisko pēctecību, lai tiktu turpināts nodrošināt algu paaugstināšanu, piektdien, 23. novembrī, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Runājot par krīzi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), Čakša norādīja, ka krīze ir simptoms, kas parāda divas galvenās problēmas veselības aprūpē – cilvēku un finanšu trūkumu. Tajā pašā laikā viņs uzsvēra, ka cilvēki atgriežas strādāt medicīnā.
“NMPD krīze nozīmē, ka netiktu sniegta palīdzībai. Rīgā, kas ir galvenais reģions, ko skāris cilvēku trūkums, palīdzība tiek sniegta,” izteicās Čakša.
Viņa norādīja, ka šis ir pirmais gads, kad medicīnā ieplūdis nozīmīgs finansējums, kas ļāvis paaugstināt algas un apņemties tās celt arī nākamajos gados, tad šobrīd ir svarīgi nodrošināt politisko pēctecību, lai tiktu turpināts nodrošināt algu paaugstināšanu. “Jāsaprot, ka viens gads ir viens gads. Tas, ko es dzirdu no reģioniem un slimnīcām, ir cilvēki, kas atgriežas nozarē un atgriežas arī no ārzemēm, tāpēc šeit ir ļoti svarīga šī politiskā pēctecība,” norādīja Čakša.
Pēc viņas sacītā, šobrīd pilnīga skaidrība ir par virsstundu apmaksu arī nākamā gada janvārī, bet līdz solītajam algu pieaugumam nākamajā gadā ir jāgaida, kamēr tiks apstiprināts 2019. gada valsts budžets. “Dokumentāli jau viss ir sakārtots,” norādīja ministre, vainodama komunikāciju, kas rada bažas par to, ka finansējums varētu nebūt.
Kā zināms, š.g 9.novembrī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā tika pieņemts lēmums izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā.
Līdz ar izveidojošos situāciju, NMPD vadītāja Liene Cipule mudina pacientus pašiem doties pie ārstiem un slimnīcās, kā arī konsultēties ar mediķiem telefoniski.
Foto: Valsts kanceleja