Izstāšanās no Eiropas Savienības nav negatīvi ietekmējusi Lielbritānijas ekonomiku, vēsta britu raidorganizācija BBC.
Atsaucoties uz statistikas datiem, raidsabiedrībā norāda, ka pagājušā gada pēdējā ceturksnī valsts ekonomika pieauga par 0,6 procentiem, nevis prognozētajiem 0,5%.
Liela nozīme šim rezultātam bija iekšējā pieprasījuma pieaugumam. Straujāk auga pakalpojumu sektors, tostarp tirdzniecība, viesnīcu un restorānu pakalpojumi. Savukārt rūpnieciskā ražošana saglabājās iepriekšējā gada līmenī.
Attiecībā uz šo gadu, eksperti vairs nav tik optimistiski un ir pārliecināti, ka iekšējo pieprasījumu bremzēs pieaugošā inflācija, savukārt ārvalstu investīciju apjomu ietekmēs gaidāmās sarunas par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības.
Savukārt investorus baida, ka pēc “Brexit” valsts uzņēmējiem būs sarežģīti konkurēt ar kompānijām lielākajās ES dalībvalstīs. Tāpat pastāv bažas par Lielbritānijas banku iespējām un turpmāko dalību ES finanšu sektorā.
“Brexit ir atstājis tiešu ietekmi uz Eiropu, jo īpaši Lielbritāniju,” skaidroja Starptautiskais Valūtas fonds (SVF), norādot, ka Lielbritānijas lēmums pamest ES neietekmēs valstis tikai uz “pāris gadiem”, bet “atspēlēsies pakāpeniski gadu laikā”.
“Lēmums atstāt ES iezīmē jaunu posmu Lielbritānijas ekonomikai,” norādīja Valsts kases runas vīrs,”Mūsu absolūta prioritāte ir sniegt skaidru signālu gan uzņēmējiem šeit, gan visā pasaulē, ka esam atvērti uzņēmējdarbībai un apņēmušies saglabāt Lielbritāniju kā pievilcīgu galamērķi ārzemju investoriem.
Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums pērnā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.
Referendums nekavējoties atstāja negatīvu ietekmi uz valsts ekonomiku. Mārciņas vērtība nokritusies līdz zemākajam punktam 31 gada laikā.Referenduma dēļ strauju lejupslīdi piedzīvoja ne tikai britu mārciņas vērtība, bet arī samazinājās cenas akciju un naftas tirgos.
Foto:Pexels/https://pixabay.com/en/users/Pexels-2286921//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/