Trešdien, 9.novembrī, notiks Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) paplašinātā valdes sēde, kurā paredzēts spriest arī par pedagogu atalgojumu pēc jaunā algu modeļa ieviešanas.
Sanāksmes laikā notiks diskusija “Pedagogu atalgojums pēc jaunā algu modeļa ieviešanas – ieguvumi, zaudējumi, riski, prognozes”, kurai sekos LIVA atskaite par iepriekšējā periodā paveikto.
Pēc tās LIVA formulēs viedokli saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajiem grozījumiem Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā.
Jau vēstīts, ka vasarā tika pieņemti Ministru kabineta noteikumi saistībā ar jauno algu modeli, nosakot, ka minimālais pedagoga atalgojums par likmi ir 680 eiro. Vienlaikus ieviests pārejas periods, kurā pirmskolu pedagogiem minimālais atalgojums ir 620 eiro par likmi, tāpat paredzot iespēju pašvaldībām, ja tām nav iespēju, maksāt 560 eiro par likmi. Tomēr pārsvarā visas pašvaldības rada iespēju minimālo likmi palielināt vismaz līdz 620 eiro.
Izglītības un zinātnes ministrijas dati liecina, ka liecina par vidējās algas likmes pieaugumu 106 pašvaldībās un 543 Latvijas vispārizglītojošajās skolās. 79 pašvaldībās vidējā algas likme ir pieaugusi no 40 līdz 160 eiro par likmi. 70 Latvijas pašvaldībās vidējā algas likme ir no 700 līdz 902 eiro.
Dati liecina, ka lielākā daļa Latvijas pedagogu strādā nepilnu slodzi, kas ir viens no reālā atalgojuma ietekmes būtiskākajiem faktoriem. Reformas mērķis ir virzīties uz to, lai skolotājs varētu strādāt pilnu slodzi pie viena darba devēja un nopelnīt atalgojumu, kas pārsniedz 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas. Tas ir reāli iespējams, ja atbildīgus lēmumus pieņem ne tikai valsts, bet arī skolu dibinātāji.
Savukārt otrdien, 8.novembrī, valdībā paredzēts lemt par valsts budžetā pedagogu darba samaksas reformas ieviešanai pāri palikušo 1,7 miljonus eiro sadali.
Foto:Condesign/https://pixabay.com/en/users/condesign-509903//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/