Pieprasījums pēc zelta pasaulē šā gada otrajā ceturksnī ievērojami pieaudzis, kas saistīts ar nestabilitāti pasaules tirgos, ko izraisījusi Lielbritānijas referendumā paustā vēlme izstāties no Eiropas Savienības (ES) un citi ģeopolitiski apstākļi, liecina Pasaules zelta padomes (“World Gold Council”, WGC) paziņojums.
Kā liecina WGC aplēses, aprīlī-jūnijā pieprasījums pēc zelta sasniedza 1050 tonnu, kas ir par 15% vairāk nekā pagājušā gada otrajā ceturksnī.
Pirmajā pusgadā kopumā pieprasījums pēc zelta pasaules tirgū sasniedza 1335 tonnas, kas ir otrs augstākais šī laika perioda rādītājs.
Paziņojumā norādīts, ka lielā interese pēc zelta saistīta ar nedrošību, ko raisījusi politiskā, ekonomiskā un sociāla nestabilitāte, tostarp Lielbritānijas lēmums izstāties no ES. Liela loma ir arī šobrīd noritošajām ASV prezidenta velēšanām un ģeopolitiskajiem nemieriem Tuvajos Austrumos.
“Investori meklēja risku dažādošanu un drošu vērtības saglabāšanu,” pausts paziņojumā.
Kā liecina dati, otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu pieprasījums pēc investīciju zelta pieauga par 141% un sasniedza 448 tonnas, bet pieprasījums pēc zelta dārglietām samazinājās par 14% un bija 444 tonnas, būtisku kritumu piedzīvojot tādos nozīmīgos tirgos kā Ķīna un Indija.
Pirmajā pusgadā zelta cena kopumā ir pieaugusi par apmēram ceturto daļu.
Foto:Nawalescape/https://pixabay.com/en/users/Nawalescape-2022130//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/