Krievija nākamgad varētu saskarties ar būtisku gaļas un piena produktu deficītu, kā sekām valsts pārtikas embargo.
Pirms pāris mēnešiem, atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.
Neskatoties uz vairākiem mēģinājumiem aizstāt pārtikas importa preces, Krievijai tomēr pastāv risks, ka dažas aizliegtās pārtikas preces pilnībā nebūs iespējams aizstāt ar vietējiem produktiem, kā rezultātā vislielāko triecienu varētu just gaļas un piena produkti.
Krievija riskē ar pārtikas deficītu, brīdinājusi Revīzijas palāta. Krievija varētu saskarties arī ar vietējo produktu pieprasījuma kritumu. Tā kā daudzi augstas kvalitātes pārtikas produkti tagad ir aizliegti, Krievijas patērētāji var nebūt apmierināti ar vietējiem produktu, kuru kvalitāte ir daudz zemāka.
Pagājušā mēnesī Krievijas veterinārais un fitosanitārais uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” nāca klajā ar paziņojumu, ka 80% no sieriem, kas atrodami Krievijas veikalu plauktos, ir viltoti, jo tie satur ievērojamu daudzumu palmu eļļu.
Kopumā atklāts, ka aptuveni 25% no visiem piena produktiem Krievijas veikalos ir viltoti.
Jau vēstīts, ka līdz ar pārtikas embargo pagarināšanu, Kremlis apstiprināja lēmumu konfiscēt un iznīcināt visus Krievijas Federācijā nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo.
Likums, kas stājās spēkā no 6. augusta, pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.