Šajā rosīgajā posmā, kad cilvēki izmanto patīkamo laikapstākļu sniegtās priekšrocības, lielu pieprasījumu pēc palīdzības saņem arī pārvākšanās firmas. Vasara un rudens ir īstie gadalaiki, kad cilvēki izvēlas pārcelties uz jaunu mājvietu, taču, kā zināms, pārvākšanās darbi ir gan morāli, gan fiziski apgrūtinoši ikvienam tajos iesaistītajam.
Kamēr pieaugušie ir aizņemti ar rūpēm par rēķinu nokārtošanu, saimnieciskajiem darbiem un citām ar pārvākšanos saistītām lietām, reizēm tiek aizmirsts par bērniem, kuri ģimenes pārvākšanos uzņem diezgan smagi un sāpīgi. Vecāki mēdz uzskatīt, ka ir ģimenes galvas un bērniem ir viņus bez ierunām jāklausa, taču ja viņi tiešām vēlas padomāt par bērnu labklājību un pat veselību, ir ļoti būtiski bērnu pareizi sagatavot jaunajai mājvietai, pilsētai vai pat valstij.
Kā norāda profesionālās pārvākšanās firmas “FF International Movers” vadītājs Aivars Usāns, bērni ar diezgan sakāpinātām emocijām uztver faktu, ka “mājas” vairs nebūs vecajā dzīvesvietā, bet gan kaut kur citur – tur, kur viss ir nepazīstams. Tieši tādēļ, lai bērnam aiztaupītu pārvākšanās stresu un pārdzīvojumus, “FF International Movers”eksperti ir izveidojuši ieteikumus, kā ģimenei pienācīgi sagatavot savu atvasi dzīvesvietas maiņai.
Sākotnēji jums nepieciešams aprunāties ar viņiem – padalieties ar visiem iespējamiem sīkumiem un detaļām, kuras Jūsuprāt bērns sapratīs, aprunājieties un uzziniet viņu reakciju. Bērni dažādos vecumos izturēsies atšķirīgi. Piemēram, mazākiem var rasties sajūta ka viņi kaut ko zaudēs: pazīstamus cilvēkus, skolas biedrus, varbūt pat savu mīļo skolotāju, kā arī var būt skumjas pēc ierastās drošās un pazīstamās vides, un pat mīļās guļamistabas. Savukārt pusaudžu vecuma bērniem pietrūks viņu domubiedru, draugu ar kuriem tie ir izveidojoši draudzīgas attiecības.
Iesaistiet bērnus visā pārcelšanās procesā, ja iespējams, jaunās dzīvesvietas izvēles procesā, pārcelšanās plānošanā un iespējams citos pasākumos atbilstoši viņu vecumam un interesēm. Uzticiet viņiem savu lietu un mīļo priekšmetu pakošanu – viņi var pat apzīmēt, vai kā citādi speciāli izdekorēt savu mantu kastes, lai tās pirmie varētu ieraudzīt jaunajā dzīvesvietā un viņiem pirmajiem būtu piekļuve pie tām.
Sarīkojiet bērniem atvadu balles no saviem draugiem, lai vēl būtu iespēja pabūt kopā. Nekautrējieties samainīties ar kontaktinformāciju, lai varētu uzturēt attiecības arī neesot ikdienā blakus. Jau iepriekš izplānojiet, kā bērns jaunajā vietā varēs turpināt savas mīļās nodarbes (piemēram, sportot, dejot, utt). Atsākot savu mīļo nodarbi bērns ātrāk iejutīsies jaunajā dzīves vietā.
Šo nedaudzo padomu pamatbūtība ir kā bērniem piedalīties kopējā ģimenes nākošā dzīves posma procesā, kā sadzīvot ar domu par pārbraukšanu un veiksmīgāk iejusties jaunajos apstākļos. Uzticot bērniem palīdzēt ne tikai sapakojot savas mantas, bet izsakot savu viedokli par jauno mājokli, var būt patiesa palīdzība jau tā pietiekami aizņemtajā periodā, kad viss ir jānoorganizē un jāsakārto priekš jaunā dzīves cikla. Iesaistot visus ģimenes locekļus kopējā procesā, visu var sadarīt daudz raitāk, saliedētāk, var iztikt bez stresa, pārpratumiem, kopīga lieta vienmēr ir cilvēkus satuvinājusi.
“Ir svarīgi neaizmirst, ka bērni ir tieši tik pat pilnvērtīgi ģimenes locekļi kā pieaugušie, un viņiem pārvākšanās mēdz būt daudz lielāks solis, kā vecākiem. Pat ja pieaugušie pārvākšanās darbus ir aicinājuši veikt mūsu profesionāļiem, mēs aicinām vecākus neaizmirst par savām atvasēm un pārcelšanos padarīt par jautru ģimenes notikumu,” piebilst Aivars Usāns.