4 ikgadējie spēļu pasākumi, kurus nevajadzētu palaist garām

Ir dažas neticamas videospēļu izstādes, kurās notiek visu lielāko un labāko nozares pārstāvju lekcijas, atklāšanas un demonstrācijas. Lai gan lielākā daļa cilvēku ir dzirdējuši par E3, ir arī citi lieliski spēļu pasākumi, kuros tiek demonstrēti jaunākie spēļu jaunumi, izlaidumi un aparatūra. Apskatīsim četrus ikgadējos spēļu pasākumus, kurus nevajadzētu palaist garām.

1. Gamescom

Gamescom ieņem lielākā videospēļu pasākuma titulu, 2019. gadā lepojoties ar iespaidīgu 370 000 apmeklētāju skaitu klātienē un vairāk nekā 1000 stendiem. Iedomājietes cik aizraujoši būtu apmeklēt šo pasākumu šogad? Sajūtas gluži tāpat kā iegūti bezriska griezieni kazino.

Šī četras dienas ilgā videospēļu izstāde, kas notiek augustā, aptver visu, sākot no modernākās aparatūras līdz video spēļu dizainiem. Tiešsaistes pasākuma laikā 2021. gadā piedalījās vairāk nekā 63 miljoni lietotāju un 5,1 miljons noskatīto stundu.

Pēc divu gadu pārtraukuma 2022. gadā pasākums atgriezās savā fiziskajā norises vietā Ķelnē, Vācijā, nevis notika tikai tiešsaistē. Biļešu cenas uz pasākumu svārstās no 32 ASV dolāriem par dienu līdz 10 ASV dolāriem par vienu vakaru. Protams, nozīmīgākās daļas ir iespējams vērot arī tiešraidē, taču, lai gūtu pilnvērtīgu pieredzi, ir jāapmeklē Ķelne, kas ir gadatirgus mājvieta. Ja attālums ir pārāk tālu, tad pasākums tiek translēts tiešraidē YouTube kanālā, kā arī vairākos citos kanālos, piemēram, Xbox un IGN.

Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt visas jaunākās spēles un tehnoloģijas, vienlaikus sarunājoties ar cilvēkiem, kas tās izstrādā. Neaizmirstama iespēja!

2. PAX

Sākotnēji saukts par Penny Arcade Expo, šis pasākums tika aizsākts 2004. gadā, lai rīkotu izstādi, kas veltīta visām spēlēm. PAX pievēršas gan galda, gan arkādes, gan videospēlēm, tāpēc tā piedāvājums ir nedaudz plašāks nekā citiem šajā sarakstā iekļautajiem pasākumiem.

PAX notiek vairākās vietās visā pasaulē vairākos datumos visa gada garumā. PAX East sākas aprīlī Bostonā, Masačūsetsitijas štatā, bet dažus mēnešus vēlāk PAX West notiek septembrī Sietlā, Vašingtonas štatā. Trešais gada pasākums oktobrī notiek Melburnā, Austrālijā, un pēdējais pasākums – PAX Unplugged – noslēdz gadu Filadelfijā, Pensilvānijas štatā.

PAX East, West un Austrālijas biļešu cenas svārstās no 235 ASV dolāriem par pilnu četru dienu biļeti līdz 62 ASV dolāriem par vienas dienas biļeti. PAX Australia ir lētākais variants, bet PAX East ir populārāks pasākums. Visus pasākumus var arī straumēt Twitch vietnēs.

PAX Unplugged ir pasākums, kas nedaudz atšķiras no pārējiem, tas tika uzsākts 2017. gadā, kad organizatori atzina, ka ir pieprasījums pēc fanu iesaistīšanās. Unplugged pilnībā koncentrējas uz galda spēļu, kāršu spēļu un lomu spēļu apskati.

Pārējie trīs pasākumi ir vērsti uz visu, kas saistīts ar spēlēm, milzīgām jaunāko tehnoloģiju izstādēm, platformām neatkarīgajām studijām, lai reāli parādītu savu darbu potenciālajiem investoriem un masveida turnīriem.

3. Tokyo Games Show

Pēc klātienes pasākuma atcelšanas 2021. gadā Tokijas spēļu izstāde, ko parasti dēvē par TGS, tagad notiek klātienē Makuhari Messe konferenču centrā.

Šis pasākums notiek četras dienas, demonstrējot labāko no lielākoties Japānas spēļu kompānijām. Sācies kā divreiz gadā notiekošs pasākums 1996. gadā, šī Japānas spēļu izstāde tagad notiek tikai reizi gadā, un 2018. gadā tā pulcēja vairāk nekā 280 000 cilvēku.

Šis pasākums norisinās nedaudz atšķirīgi no iepriekšējiem diviem, un tā četru dienu norises laiks ir sadalīts divās pirmajās dienās, kas paredzētas tikai nozares pārstāvjiem, bet otrās divas dienas ir atvērtas sabiedrībai. Tādējādi izdevējiem tiek dots laiks patiešām pavadīt laiku kopā ar cilvēkiem, kas nodrošina naudas apriti nozarē, pirms tiek sarīkots lielais šovs publikai.

Japāna, bez šaubām, ir vadošā videospēļu nozares dalībniece, jo no šīs salas nāk tādas milzīgas studijas kā Konami, Square Enix un Capcom. Dažas no prestižākajām un ilggadīgākajām studijām vienmēr nāks klajā ar lieliem paziņojumiem par jauniem IP un jauniem papildinājumiem dažām sen zināmām un iecienītām spēlēm, kas turpina uzturēt popularitāti.

2022. gadā, pēc divu gadu pārtraukuma, pasākums notika gan tiešsaistē, gan klātienē. Biļetes uz pasākumu var iegādāties par 7,50 ASV dolāriem tiešsaistē vai 9 ASV dolāriem uz vietas.

4. The Game Awards

Šis raidījums, ko 2014. gadā uzsāka raidījuma vadītājs un producents Džefs Kīlijs (Geoff Keighley), kā liecina nosaukums, galvenokārt ir veltīts spēļu balvām. Būtisks brīdis videospēļu jaunumu meklētājiem bija 2014. gadā, kad TGA pirmo reizi tika demonstrēta spēle Legend of Zelda: Breath of The Wild.

Spēļu apbalvošanas ceremonija ilgst tikai vienu dienu, un tā tiek translēta tiešraidē bez maksas visā pasaulē. To var vērot gandrīz visās straumēšanas platformās, tostarp Twitch, YouTube, Facebook Live un Steam. Lepojoties ar iespaidīgu 85 miljonu skatītāju skaitu 2021. gadā, šis šovs katru gadu decembrī tiek straumēts arvien lielākai auditorijai.

Šo bezmaksas vienas dienas pasākumu ir vērts noskatīties tikai, lai uzzinātu, kas ir ieguvis Gada spēles titulu, lai zinātu, ko pievienot savai kolekcijai, ja vēl neesat to izdarījis. Tāpat uzziniet, kas ir laimz bonusa kods, lai saprastu tā priekšrocības.

Mediju materiāls