“Parex banka” neskatoties uz to, ka pārņēmusi gandrīz 800 objektus, tirgū piedāvā tikai tos aktīvus, kuriem netiek prognozēts vērtības pieaugums. Patlaban pārdošanā vai īrē ir aptuveni 80 īpašumi. Adamovičs stāstīja, ka interese par šiem īpašumiem esot, tomēr noslēgto darījumu skaits ir visai neliels.
“Būs grūti atrast kādu komercbanku Latvijā, kas tirgū izliktu visus savus īpašumus. Tirgus ir trauslā stabilitātē, un neviena banka nav gatava atdot īpašumus par šodienas cenām, jo tas nozīmētu ievērojamu zaudējumu atzīšanu,” atzina “Parex bankas” valdes loceklis.
Viņš minēja, ka komercbanku stratēģija aktīvu pārņemšanas jautājumā ir individuāla, norādīdams, ka dažas no Latvijas tirgū strādājošajām komercbankām veido meitasuzņēmumus, kuru mērķis ir kļūt par “self sustained” biznesu, kas spēj pats sevi atpelnīt. Citas bankas vienkārši mēģina attīrīt savas bilances. Citas mēģina dibināt kopuzņēmumus, piesaistīt investorus un attīstīt projektus.
Savukārt “Parex bankas” gadījumā varot runāt par dažādu pieeju kopumu. Jau tagad banka apzināti veido homogēnus portfeļus pēc īpašuma veida, piemēram, ir meitasuzņēmumi, kas uzpērk tikai dzīvokļus vai zemes, bet nepabeigtos projektus pārņem uzņēmumi, kuriem šis projekts būs vienīgais aktīvs un pamatbizness. Tādējādi jau tagad “Parex banka” gatavo savu izejas stratēģiju.
Iepriekš jau vēstīts, ka 2010. gada augustā notika “Parex bankas” labo aktīvu pārēja uz jaunizveidoto “Citadeles banku”. Kopš tā brīža “Parex banka” darbojas kā risinājuma banka, kuras galvenais uzdevums ir valsts ieguldījumu maksimāla atgūšana noteiktajā termiņā. Izvirzītā mērķa sasniegšanai “Parex bankas” darbība vērsta uz aktīvu atgūšanu, efektīvu kredītu restrukturizāciju un pārņemto nekustamo īpašumu, kas kalpojuši kā kredītu nodrošinājums, pārvaldīšanu.
Saskaņā ar informāciju bankas mājaslapā 81,83 % “Parex bankas” akciju pieder Privatizācijas aģentūrai, 14,61 % – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai, bet 3,56 % – mazākuma akcionāriem.